با توجه به نزدیکی ایام تعطیل یکی از مهم ترین  مسائلی که این روزه ها باب می شود رزرو بلیط هواپیما و هتل است اما باید توجه داشته باشیم که از چه راههایی می توانیم این کار انجام دهیم. در ادامه شما هم در این وبلاگ همراه ما باشید تا با روشی برای راحتی سفر آشنا شوید.کم کم به به تعطیلات نوروزی نزدیک می شویم و شوق یک سفر دلچسب برای بسیاری از ما خوشحالی و حتی استرس زیادی با آورده! دغدغه انتخاب مقصد، بودجه بندی سفر و...

به هر حال سفر هزینه زیادی دارد و منطق حکم می‌کند که برای داشتن یک سفر تمام عیار، برنامه‌ریزی مالی هم صورت بگیرد تا در حین سفر و بعد از سفر، دچار مشکلات جدی مالی نشویم! با رزرو مدرن بلیط هواپیما و هتل همراه باشید.

 بسیاری از افراد برای مسافرت‌های خود (به خصوص مسافرت‌های خارجی) از هواپیما استفاده می‌کنند و در چنین شرایطی اهمیت رزرو یک بلیط هواپیما قیمت و شرایطی مناسب، بسیار نمایان خواهد بود. این جاست که علاوه بر رقابت خطوط هواپیمایی با یکدیگر، آژانس‌های مسافرتی و سایر فروشندگان بلیط هواپیما هر کدام با یکدیگر وارد رقابت می‌شوند که صد البته یکی از مهم‌ترین فاکتورهای این رقابت، مبحث «قیمت» است.

از طرفی در راستای رشد روز افزون استفاده از اینترنت برای سهولت انجام بسیاری از امور روزمره و ضروری و ظهور پلتفرم‌هایی در زمینه‌های مختلف که سعی دارند تا با استفاده از یک برنامک موبایلی (اپلیکیشن) یا یک وب‌سایت، برای بخشی از دغدغه‌های مردم راهکاری مناسب و سریع پیدا کنند، پلتفرم‌هایی نیز برای سهولت انجام سفر در نظر گرفته شد، که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

رزرو بلیط هواپیما

در حال حاضر می‌توانید در برخی از وب‌سایت‌های رزرو بلیط هواپیما، تنها با ورود مبدا و مقصد سفر خود و با جست و جو در بین پروازها و برررسی آن‌ها، به راحتی پرواز مورد نظر و مناسب خود را رزرو کنید. جالب است بدانید که یکی از اصلی‌ترین خدمات بسیاری از این ایرلاین‌ها ارائه خدمات مربوط به بلیط هواپیما چارتری می‌باشد که در این زمینه نیز وب‌سایت‌های زیادی فعالیت می‌کنند و در نزدیکی ایام نوروز، فعالیت آن‌ها به بالاترین حد در طول سال می‌رسد که سعی دارند تا پرواز ارزان را به مشتری ارائه دهند.

رزرو هتل

وب‌سایت‌های رزرو هتل با هماهنگی‌هایی که با بیشتر هتل‌های کشور دارند می‌توانند در زمان مورد نظر شما اقدام به رزرو محل اقامت برای تاریخ معین‌تان کنند. وجه تمایز بسیاری از این وب‌سایت‌ها تفاوت قیمت محسوس رزرو هتل در آن‌ها با دیگر روش‌های رزرواسیون هتل است که عمدتا به صورت سنتی صورت می‌گیرد.

در این وب‌سایت‌ها شما می‌توانید با انتخاب شهر مقصد خود (مثلا هتل های تهران)، تمامی هتل‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف بررسی کرده و مناسب‌ترین گزینه را برای خود رزرو کنید.

این روش رزرو بلیط هواپیما و هتل سابقا در کشورهای دیگری اجرا شده بود و حال ما شاهد رونق این زمینه در کشور خودمان هستیم. برخی از معروف‌ترین وب‌سایت‌های بین‌المللی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، سایت‌های skyskanner، booking.com، hotels.com و... می‌باشند. از طرفی Google نیز با اضافه کردن Google Flights توانسته سهم خودش را به عنوان یک موتور جست و جو در این زمینه نیز ادا کند.

حال این که برای مسافرت‌های نوروزی خود از چه روشی برای برنامه ریزی سفرو رزرو هتل و بلیط هواپیما می خواهید استفاده کنید بسته به نظر خودتان دارد، به هر حال عوامل مختلفی من جمله قیمت، سرعت، کیفیت و... را می توانید ملاک خود قرار دهید. اما آن چه به وضوح می‌توانیم مشاهده کنیم، رشد روز افرون پلتفرم‌هایی‌ست که سعی دارند کارهای عادی مردم و نیازهای اساسی آن‌ها را به روش‌هایی جدید و مدرن، پاسخگو باشند.


منبع:

htttp://www.afranews.com