سفر یکی از زیباترین قسمت های زندگی می باشد که شما را با تجربیات بسیار زیادی مواجه می کند برای همین خاطر باید در مورد مواردی که ممکن است در سفر به آن احتیاج دارید، حساس باشید.

رزرو بلیط برای سفرهای داخلی و خارجی یکی از مهم ترین مواردی می باشد که ممکن است در روز های خاصی از سال برای شما اهمیت چندین برابر پیدا کند. به طور مسال شما برای سفرهای نوروزی می بایست ابتدا بلیط های خود را بل از هر چیزی رزرو کنید تا در زمان شلوغی سفرهای نوروزی با مشکل بلیط مواجه نشوید و این امر به سادگی با انتخاب درست می تواند انجام شود اما در این پست به معنای انتخاب درست می پردازیم که چه رزروی را می توان انتخاب درست نامید.

موارد مهم رزرو بلیط قطار و هواپیما

شروع این مطلب را با مثالی شروع می کنیم تا بتوانید تمامی مشکلاتی را که ممکن است برای شما به وجود بیاید را درک کنید:

شما قصد سفر داخلی و یا خارجی را دارید، سفر داخلی شما به کیش می باشد و شما بلیطی را رزرو می کنید برای سفری و تمامی برنا های خور را تنظیم میکنید که به تور نوروزی ۹۷ بروید. ابتدا به ترمینال، راه آهن یا فرودگاه رفته و متوجه می شوید که پرواز، قطار و یا اتوبوس شما آماده نیست و نرسیده است. بطور مثال هواپیما را در نظر می گیریم؛ بعد از چند ساعت هواپیما رسیده و شما متوجه می شوید تا آماده سازی مجدد باید برای مدتی دیگر صبر کنید. وارد هواپیما شده و می‌بینید که تصور شما از هواپیما با سرویسی که دریافت می‌کنید زمین تا آسمان فرق دارد!

به مقصد که می‌رسید با هزاران مشکل متوجه می شوید که سرویس هواپیمایی در بخش انبار به مشکل خورده و و در شلوغی عید باید به انتظار بار بنشینید. بعد از همه ی موارد ذکر شده متوجه مشکل در رزرو هتل شده که همین هتل در تصاویر چیز دیگری بوده ولی در واقعیت در سفر خارجی شما همه ی این ها را با مشکل چند مقصد بودن سفر های شما با انتظار در تمامی مقصد ها نیز جمع کنید و خارجی بودن کشور را نیز به آن اضافه کنید. البته که در دوره ی شلوغی سوء استفاده گرهایی نیز وجود دارند که از شلوغی ایام تورهای نوروزی استفاده کرده و پول را در برابر هیچ خدمتی با استفاده از سایت های بی ارزش انجام می دهند، پس قبل از هر چیز از اعتبار سایت مورد نظر اطمینان حاصل فرمایید. برای مواجه نشدن با مشکلاتی که در بالا گفتیم به مطالب زیر نیز توجه کنید.

موارد مهم رزرو بلیط قطار و هواپیما

مواردی که باید برای رزروی بلیط به آنها توجه کنید

برنامه ریزی و محاسبه

شما برای مسافرت ابتدا باید برنامه ریزی درستی بکنید و ببینید این سفر برای شما صرفه اقتصادی دارد یا خیر. مهم ترین نکته سفرهای نوروزیشما این می باشد که شما در دام حباب قیمت های کاذب گرفتار نشوید و به هر شرکت سود جویی باج ندهید! این امر را می توان به سادگی با پرسه زدن در اینترنت بر طرف کرد که قیمت های درست به دست شما بیاید.

پس ابتدا جایی که مایل به سفر هستید را برسی کرده و ببینید چه مدت زمانی را باید برای طی کردن مسافت طی کنید و سپس ببینید این مدت زمان را در چه رجه ای از پرواز می توانید تحمل کنید و در اخر به سادگی درجه هواپیما و یا اتوبوس خود را مشخص کنید و بعد به سایت هایگردشگری برای سفر خود رفته و به میزان هزینه ای که مایل هستید برای این مسافت بپردازید توجه کنید که آیا شما برای این میزان از راحتی سفر می توانید این میزان هزینه را پرداخت کنید یا خیر.

موارد مهم رزرو بلیط قطار و هواپیما

هزینه

از جمله دیگر موارد مهم رزرو بلیط قطار و هواپیما که باید توجه ویژه‌تری به آن داشته باشید، موضوع هزینه است! اگر تمامی موارد بالا را به درستی برسی کردید و دیدید که برای سفر آماده هستید بهتر است یه این نکته نیز توجه داشته باشید که هر قیمت پایینی دلیل بر به صرفه بودن نمی باشد و مهم ترین دلیل مسافت های شما می‌تواند آرامش شما باشد و این امر به سادگی با مشکل در رزروهای شرکت های بی کیفیت خراب می‌شود.

ساده تر بگوییم که شما برای نیفتادن در دام های حباب قیمتی نیاز به دقت دارید ولی استفاده از سرویس های بی کیفیت شاید در برخی موارد موجب صرفه اقتصادی می‌باشد و در ابتدا سود داشته باشد ولی مواردی مانند هماهنگ نبودن رزرو، تاخیر در پرواز و رزرویشن هتل، مشکل هایی که ممکن است بابت اشتباه در سیستم رخ بدهد کل سفر شما را خراب کند و به جای ارامشی که به دنبال آن هستید دچار سر درد های عصبی بشوید.

پس قبل از هر چیزی به برسی سابقه ی شرکت هایی که قصد خرید از آنها دارید بپردازید و ببینید آیا خواسته های شما را بر طرف می‌کنند و یا خیر. به این نکته توجه داشته باشید این مشکلات علاوه بر سفر با هواپیما می تواند در خصوص سفر با قطار یا حتی اتوبوس هم وجود داشته باشد!

موارد مهم رزرو بلیط قطار و هواپیما

بررسی صحت تبلیغات

تبلیغات کاذب در دوره های زمانی خاص مانند جام جهانی و یا دوره ی نوروزی بسیار دیده می شود که قول هایی از شرکت های رزرو بلیطمی‌گیرید و با تصاویر رنگی و از پیش ادیت شده شما را به رزرو بلیط قطار یا هواپیما متمایل می‌کنند ولی بعد از استفاده از خدمات شرکت متوجه تفاوت فاحش میان تصاویر و ویدیو ها در تبلیغات و واقعیت می‌شوید.

واقعیتی مهم در مورد هزینه ای که می‌کنید

این موضوع به سختی قابل تحمل می باشد و در یک کلام بگوییم: وقتی پولی را برای خرید بلیط هواپیما به یک شرکت دادید، پس گرفتن آن کار بسیار سختی می باشد و در بیشتر موارد ارزش این همه مشکل برای فکر شما به وجود می آید را ندارد؛ پس فقط به تبلیغات توجه نکنید و خودتان به بررسی فضاهایی که مورد انتطار شما می باشد، بپردازید که این امر با اینترنت بسیار ساده می باشد ولی باز هم به کم بسنده نکنید و همه چیز را خوب بررسی کنید.

موارد مهم رزرو بلیط قطار و هواپیما

دزدان مجازی در ایام خاص بسیار پر فعالیت می شوند!

شما در دنیای واقعی همیشه باید مراقب جیب و کیف خود باشد که دزدان در کمین شما می باشند و ممکن است از این شلوغی استفاده کرده و جیب و کیف شما را بدزدند. حال این امر را در دوره ای که بلیط های نوروزی و ایام شلوغ سال در فضای اینترنت به سادگی می توان انجام داد و شما اگر کمی بی دقتی کنید به سادگی جیب شما را چندین برابر دنیای واقعی (رمز اینترنتی و کارت شما) بدزدند.

پس در قدم اول بایستی همه چیز سایت را بررسی کنید و همان اول کار سراغ زیبایی های بنر های تورهای نوروزی و… نروید و امنیت سایت و درگاه پرداخت و… را بررسی کنید و بهترین روش استفاده از سایت های با سابقه و معتبر می‌باشد. البته که هر هتل و خدمات پروازی سایت و شماره تلفن دارد که شما می توانید به سادگی با یک تماس از صحت سایت و رزرو بلیط اطمینان حاصل فرمایید؛ از جمله پرتال های آنلاینی که میتوانید توسط آنها تنها در چند دقیقه بلیط اتوبوس، قطار یا هواپیمای مورد نظر خود را تهیه کنید، می توانیم به مستر بلیط اشاره کنیم.

موارد مهم رزرو بلیط قطار و هواپیما

خلاصه هرآنچه باید درباره رزرو بلیط بدانید

در پایان همه ی موارد را خلاصه وار ذکر می‌کنیم: برنامه ریزی برای سفر بررسی مسافت که باید طی شود و میزان تحمل شما و انتخاب نوع سفر به نصبت هزینه مورد نظر برسی سایت های معتبر برای رزرو بلیط برسی وعده ها و تبلیغات سایتی که انتخاب کرده اید، در اخر رزرو بلیط که بهتر است هرچه زودتر این کار را انجام دهید تا با مشکلاتی که در مورد دوره ی شلوغی ذکر شد مواجه نشود.

بسیاری از شما در دقایق اخر ممکن است دچار تغییر برنامه بشوید پس اول برنامه ی خود را تنظیم کنید و سپس برای تهیه بلیط و رزرو اقدام کنید. مهم ترین نکنه در مورد این موضوع میزان باز پرداخت در مورد کنسل شدن پرواز شما می باشد پس این موضوع را در مواردی که شک دارید برسی کنید که میزان باز پرداخت رزرو در صورت کنسل شدن رزرو شما به چه میزانی می باشد و این راه حلی بر تسکین دردهای کنسل شدن سفر شما می باشد.

امیدواریم با هر وسیله ای که در نوروز قصد سفر با آن را دارید، از خودرو و اتوبوس گرفته تا قطار و هواپیما، سفری امن، به یاد ماندنی و راحت را تجربه کنید.